1998


17 stycznia. Nastrojowy wieczór kolęd w Poniatówce.


20 marca zmarła Janina Janiszewska, współzałożycielka, wieloletni sekretarz i Członek Honorowy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej.

 

Maj. Ogłoszenie konkursu Ziemia Błońska w Zieleni i Kwiatach.

 

22 czerwca. Władysława Paczesna wygłosiła prelekcję „Reforma oświaty”.

 

25 – 26 czerwca. Seminarium „Przyroda w służbie medycyny i zdrowia człowieka”, zorganizowane wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy, Ośrodkiem Kultury i Mokotowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W programie wykłady oraz wyjazd autokarem do skansenu budownictwa puszczańskiego Granica w Kampinoskim Parku Narodowym.

 

7 listopada. Barbara Milanowska kustosz Muzeum Dworu Polskiego w Pilaszkowie wygłosiła referat „Pilaszków — siedziba Mieczysława Marszewskiego, budowniczego mostu im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie”.

 

21 listopada. Wycieczka autokarowa do Muzeum Dworu Polskiego w Pilaszkowie.

 

28 listopada. Dr Paweł Stępień z Uniwersytetu Warszawskiego wygłosił prelekcję „Wina i zadośćuczynienie Adama Mickiewicza wobec powstania listopadowego”.

 

Jesienią wydano pocztówkę z dworkiem Poniatówka opatrzoną pieczątką i napisem: „Dworek Poniatówka w Błoniu z przełomu XVIII i XIX wieku, położony w obrębie dóbr ks. Józefa Poniatowskiego, odbudowany z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej staraniem władz miejskich Błonia w latach 1976-1988″.