24 stycznia Elżbieta Tryniszewska uczestniczyła w spotkaniu z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanym przez Koło nr 7 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
31 stycznia i 7 lutego. Zabawy karnawałowe.
11 lutego. Prelekcja archeologa Daniela Sukniewicza „Znaczenie Błonia w historii Księstwa Mazowieckiego i wygląd błońskiego grodziska. Próba przywrócenia smoka Mazowszu”.
12 lutego. Małgorzata Michałowska, sanitariuszka, to jedyna kobieta pochowana na błońskim cmentarzu w kwaterze żołnierzy kampanii wrześniowej. Los nie szczędził jej tragicznych przeżyć. Urodzona w USA, idąc za głosem serca wyszła za naszego rodaka i na stałe osiadła w Polsce. W pierwszej wojnie światowej straciła dwoje dzieci, a w kilkanaście lat później, kiedy już z nową rodziną weszła w czas względnej stabilizacji, zaczęła się druga wojna światowa. Sanitariuszka Michałowska wraz z oddziałami Armii „Poznań” dotarła do Tułowic, gdzie została śmiertelnie ranna. Przewieziona do szpitala polowego w Błoniu, 19 września 1939 r. zmarła w tym szpitalu z ran i została pochowana w zbiorowej żołnierskiej mogile. 12 lutego na jej symbolicznym grobie umieściliśmy granitową tabliczką z napisem:
MAŁGORZATA hr. MICHAŁOWSKA
z domu CROSBY I voto SZASZKIEWICZ
ur. 1895 w BUFFALO (USA)
RANNA POD TUŁOWICAMI
W DNIACH BITWY POD BZURĄ
zm. 19 WRZEŚNIA 1939
w SZPITALU POLOWYM W BŁONIU
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ
ZIEMI BŁOŃSKIEJ 2014
Inicjatorem ustawienia nowej tabliczki i jej fundatorem jest Jerzy Oziemski. Więcej o Małgorzacie Michałowskiej w BIS 2/2015 w artykule Romana Nowoszewskiego.
9 marca. Na V Sesji Rady Miejskiej Burmistrz Zenon Reszka obszernie przedstawił projekt przyszłego Muzeum Ziemi Błońskiej, po czym radni podjęli uchwałę w sprawie utworzenia w Poniatówce tej placówki.
19 marca. Zaproszenie: „Prezes i Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej z przyjemnością informują, iż nasze Towarzystwo zostało wyróżnione Złotą Odznaką Honorową Stowarzyszenia Księgarzy Polskich w uznaniu działalności wydawniczej i popularyzatorskiej na rzecz naszego miasta i regionu. Uroczystego wręczenia Odznaki dokona prezes Stowarzyszenia Waldemar Janaszkiewicz. W drugiej części wieczoru odbędzie się spotkanie z Jarosławem Włodarczykiem, autorem książki „Szkice z powstania styczniowego w Puszczy Kampinoskiej”.
28 marca. W dniu 85 urodzin Jerzego Oziemskiego w Poniatówce odbyło się spotkanie z Jubilatem, który nie tylko zaprosił na lampkę szampana, ale wygłosił też gawędę, wspominając pierwsze lata powojenne i działalność 60 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej.
13 czerwca Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Błońskiej w ramach ochodu Dni Błonia zorganizowało w Poniatówce wystawę obrazów Anny Sobierajskiej. Obszerna relację z wystawy opublikował w BIS 6/7 2015 Roman Nowoszewski.
15 – 24 czerwca. Wycieczka autokarowa do Czarnogóry i Albanii. Pobyt w hotelu w Ulcinj (Czarnogóra), po drodze – noclegi w Słowenii. Piękne krajobrazy, dużo wrażeń wzrokowych, dobra pogoda, dobry nastrój wycieczkowiczów. Dla wycieczkowiczów reportaż z podróży na płycie DVD utrwalił Jerzy Bezpałko (z podkładem pięknych melodii czarnogórskich).
2 sierpnia. Wycieczka zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Błonskiej do Płocka.
29 września. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze kończące XIV kadencję. Relacja z zebrania – w BIS nr 11/2015.
2 – 5 października. Wycieczka w Bieszczady. Piękne krajobrazy, bogate wrażenia ze zwiedzanych miejscowości i oglądania zabytków tego regionu naszego kraju.
11 października. W Domu Kultury Warszawa Śródmieście – wystawa obrazów i biżuterii Barbary Bieńkowskiej, członka Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej. Na wernisażu była obecna grupa członków naszego Towarzystwa. Więcej o twórczości artystycznej pani Barbary – w zakładce „Nasze hobby” naszego portalu.
14 października zmarł Mieczysław Ziental. Społecznik, wielce zasłużony dla Błonia i okolic, wieloletni członek PTTK. Kolekcjoner pocztówek o Błoniu i informacji o naszym mieście w przedwojennych i powojennych wydaniach prasowych. Od roku 1980 do roku 2007, przez dziesięć kolejnych kadencji, wchodził w skład Zarządu Towarzystwa. Cieszył się sympatią koleżanek i kolegów. Obszerną informację o panu Mieczysławie zamieścił w BIS nr 11/2015 Roman Nowoszewski.
11 listopada. Uroczyste obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości Polski zakończone spotkaniem z mieszkańcami miasta i okolic na błońskim rynku. Wystąpienie Burmistrza miasta i Gminy Błonie. Apel Poległych i Salwa Honorowa. W imieniu TPZB kwiaty pod Pomnikiem Hymnu Narodowego złożyła delegacja w osobach: Roman Nowoszewski, Elzbieta Tyniszewka, Agnieszka Kurach, Ireneusz Biernacki.
12 listopada. W Centrum Kultury w Błoniu rozstrzygnięcie finału konkursu „Ziemia Błońska w zieleni i kwiatach”. Wręczenie nagród i pokaz multimedialny zdjęć ogródków i balkonów w fotografii Izabeli Brzezińskiej, przygotowany i prezentowany przez Jerzego Bezpałko.