KOMUNIKATY

Regulamin konkursu - w pliku pdf


Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Błońskiej za pośrednictwem Biura Podróży ARKA TRAVEL z Łowicza organizuje n/w wycieczki, na które można zapisać się u członka Zarządu - Eli Tryniszewskiej - tel. kontaktowy 697 140 401.

 

STATKIEM PO TRAWIE - KANAŁ ELBLĄSKI - FROMBORK (2 DNI [

TERMIN: 01-02.07.2021

1 DZIEŃ: Zbiórka: Sochaczew przy sklepie Carrefour ul. Warszawska 119 godz. 6.00, Skierniewice godz. 6.30 parking przy Castoramie, Ławicz pl. Stary Rynek godz. 7.00.

Przejazd na POLA GRUNWALDU, ubrany w średniowieczny strój historyk oprowadzi po Polach Grunwaldu i muzeum, przedstawiając szczegółowo przebieg Wielkiej Wojny 1409-1411 z jej kulminacyjnym momentem, jakim była Bitwa pod Grunwaldem; przejazd do BUCZYŃCA - rejs statkiem na trasie Buczyniec - Elbląg. Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dzięki pochylniom statki mogą pokonać ponad 100-metrowe różnice poziomu wody. Rejs umożliwia obserwowanie przeciągania statków przez specjalne wózki, które poruszają się na brzegu kanału i uczestnictwo w przejażdżce „statkiem po trawie ”. Przejazd na nocleg, obiadokolacja.

2 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do FROMBORKA - niewielkiego, zacisznego miasteczka leżącego nad brzegiem Zalewu Wiślanego, miasta Mikołaja Kopernika. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego z przepięknym kompleksem średniowiecznej zabudowy: gotycka Katedra Wniebowzięcia NMP, wysłuchanie mini koncertu organowego, wejście na Wieżę Radziejowskiego z wahadłem Foucaulta - przyrządem umożliwiającym naoczną obserwację ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi, z tarasu widokowego roztacza się przepiękna panorama miasta i Zalewu Wiślanego; zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika; przejazd do ELBLĄGA - najniżej położonego miasta w Polsce, założonego przez Zakon Krzyżacki. Spacer z przewodnikiem, podczas którego zobaczymy: Katedrę Św. Mikołaja, przejście przez Bramę Targową z figurką Małego Piekarczyka. Postać ta jest głównym bohaterem najbardziej znanej w Elblągu legendy, która opiera się na faktach z okresu wojen między Wielkim Mistrzem Zakonu Krzyżackim a królem Zygmuntem Starym. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

CENA: 570 zł (osoba dorosła) CENA: 560 zł (seniorzy, dzieci)

Cena obejmuje: transport autokarem lub busem, ubezpieczenie NNW ( do kwoty 10.000 PLN), 1 nocleg w hotelu lub ośrodku wczasowym, 1 śniadanie, 1 obiadokolację, opiekę pilota, przewodników miejscowych, bilety wstępów według programu.


Toruń - Lawendowe Pola - Bydgoszcz

TERMIN: 17-18.07.2021

1 DZIEŃ: Zbiórka uczestników o godz. 8.00, wyjazd godz. 8.15. Przejazd do BYDGOSZCZY „ Wenecji Północy” — spacer z przewodnikiem po urokliwym mieście nad rzeką Brda, które dzięki swoim największym zasobom, zyskuje na atrakcyjności. Każdy znajdzie coś dla siebie, urokliwe kamienice Starego Rynku, linoskoczek - rzeźba „Przechodzącego przez rzekę” upamiętniająca wejście Polski do Unii Europejskiej, Ratusz, Katedra św. Marcina i Mikołaja, zielona oaza w samym sercu Bydgoszczy, Wyspa Młyńska oraz Mostek Zakochanych to idealne miejsce na chwilę relaksu, zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu —podczas zwiedzania można poznać historię higieny, brudu i produkcji mydła oraz dowiedzieć się kim był Plugawy Tomasz Łaziebnik, czym wsławił się Zabłocki, jak wyglądała higiena naszych babć oraz gdzie jest najwięcej bakterii. Ponadto Mistrz Mydlarski pokaże na czym polega wytwarzanie mydeł, a potem można wyrobić własnoręcznie mydło z wybranym zapachem, kolorem i formą oraz zabrać ze sobą jako pamiątka z wycieczki, rejs tramwajem wodnym. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem TORUNIA — najważniejszych zabytków starówki z zewnątrz: bramy i baszty miejskie, mury obronne, spichlerze, Krzywa Wieża, Brama Klasztorna, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, toruńskie kamienice mieszczańskie: Dwór Artusa, Dom Eskenów, Dom Mikołaja Kopernika, Kamienica Pod Gwiazdą, Katedra Św. Janów, pomniki Starego Miasta — fontanna Flisaka z żabkami, osiołek na starówce - czyli średniowieczny pręgierz, Aleja Gmerków; przejazd do LOVENDY KUJAWSKIEJ, jednej z większych w Polsce plantacji lawendy, która położona jest w malutkiej wsi na Kujawach. Zwiedzanie obejmuje oprowadzanie po plantacji, wizytę w suszarni oraz zajęcia ogrodnicze - przygotowywanie woreczka zapachowego, mini warsztaty ogrodnicze, podczas których można będzie zerwać dla siebie pamiątkowy bukiecik a na koniec skosztować lawendowego napoju. Czas wolny na zakupy w sklepiku i fotografię, gdzie jak okiem sięgnąć faluje na polach fiolet w różnych odcieniach a wokół unosi się przecudowna woń, zwabiająca mnóstwo kolorowych motyli. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 580 zl/os (cena skalkulowana dla grupy minimum 25 uczestników)

CENA: 520 zl/os (cena skalkulowana dla grupy minimum 30 uczestników)

Cena obejmuje: transport autokarem, ubezpieczenie NNW ( do kwoty 10.000 PLN), 1 nocleg w hotelu, 1 śniadanie, 1 obiadokolację, opiekę pilota, przewodników miejscowych, bilety wstępów według programu, składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek vat.

Cena nie obejmuje: bankietu.


WYPOCZYNEK W CHORWACJI NĄPÓŁWYSPIE ISTRIA (10 DNI)

TERMIN: 06-15.09.2021

1 DZIEŃ:  Zbiórka: Błonie godz. 5.00 Centrum Kultury; Sochaczew godz. 5.20 Carrefour ul. Warszawska, Łowicz godz. 5.50 pl. Stary Rynek, Skierniewice godz. 6.20 parking przy Castoramie.

Przejazd przez Czechy, Austrię na nocleg w Słowenii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

2 DZIEŃ:  Śniadanie, przejazd na zwiedzanie JASKINI POSTOJNEJ, która stanowi jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Słowenii. Jaskinia należy do grupy największych jaskiń na świecie, ma łączną długość ponad 27 kilometrów. Przejazd na Półwysep Istria, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3-8 DZIEŃ: Pobyt na wybrzeżu Morza Adriatyckiego: plażowanie, kąpiele w morzu, wypoczynek. W trakcie pobytu proponujemy następujące wycieczki fakultatywne:

  • Wycieczka do RIJEKI - spacer po starym mieście: wieża zegarowa z XII w. kościół św. Wita, klasztor. Przejazd do OPATIJI - najstarszego kurortu na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Spacer po mieście: port jachtowy, kościół św. Jakuba - pozostałości opactwa benedyktynów, piękna secesyjna architektura ( koszt wycieczki 25 euro/os ).
  • Przejazd do ROVINJ, najbardziej romantycznego miasta na całym chorwackim wybrzeżu, słynącego z legend o męczennicy Sw. Eufemii, której poświęcony jest piękny, barokowy kościół. Spacer po starym mieście. Przejazd do położonej na siedmiu wzgórzach PULI - kiedyś głównym obok Wenecji porcie wojennym monarchii austrowęgierskiej. Miasto ma bardzo bogatą historię. Zobaczymy: amfiteatr z I-go wieku oraz Bramę Herkulesa, rzymskie forum, ratusz i Świątynię Oktawiana Augusta (koszt wycieczki 25 euro/os ).
  • 9 DZIEŃ:  Śniadanie, przejazd na zwiedzanie LUBLANY, stolicy Słowenii. Spacer po historycznym centrum: plac Preśerena - główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy; Potrójny Most - jedno z najsłynniejszych dzieł Plećnika, największego architekta Lubiany; Kolumnada Plećnika; katedra św. Mikołaja; Pałac Biskupi; ratusz. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  • 10 DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do miejsc zbiórki.

CENA: 2.490 zł/os

Cena obejmuje: transport autokarem, 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelu 3*, 7 noclegów na Półwyspie Istria w hotelu 2* (pokoje 2 osobowe z łazienkami), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW (10.000 PLN) i KL (15.000 EUR ).

Cena nie obejmuje: proponowanych wycieczek fakultatywnych organizowanych przy min. 25 uczestnikach (płatne na miejscu u pilota ), wstępu do Jaskini Postojnej, przewodnika w Lublanie, systemów nagłaśniających tour guide, opłaty miejscowej - razem 50 euro/os: dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych do kwoty 40.000 Euro (125 zł/os ), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów imprezy turystycznej (57 zł/os lub 174 zł/os ), kosztu wynajęcia leżaków na plaży i przy’ basenie, dopłaty do pokoju jednoosobowego - 610 zł/os.