KOMUNIKATY

Towarzystwo Przyjacił Ziemi Błońskiej za pośrednictwem Biura Podróży ARKA TRAVEL z Łowicza organizuje n/w wycieczkę. Zapisy przyjmuje członek Zarządu Elżbieta Tryniszewska - tel. kontaktowy: 697 140 401.

LAWENDOWE POLA - BYDGOSZCZ - INOWROCŁAW

TERMIN: 13-14.07.2022

 

1 DZIEŃ: Przejazd do BYDGOSZCZY „Wenecji Północy” — spacer z przewodnikiem po urokliwym mieście położonym nad rzeką Brda. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: urokliwe kamienice Starego Rynku, linoskoczek - rzeźba „Przechodzącego przez rzekę” upamiętniająca wejście Polski do Unii Europejskiej, Ratusz, Katedra św. Marcina i Mikołaja, Wyspa Młyńska oraz Mostek Zakochanych to idealne miejsce na chwilę relaksu; zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu -podczas zwiedzania można poznać historię higieny, brudu i produkcji mydła oraz dowiedzieć się kim był Plugawy Tomasz Łaziebnik, czym wsławił się Zabłocki, jak wyglądała higiena naszych babć oraz gdzie jest najwięcej bakterii. Ponadto Mistrz Mydlarski pokaże na czym polega wytwarzanie mydeł, a potem można wyrobić własnoręcznie mydło z wybranym zapachem, kolorem i formą oraz zabrać ze sobą jako pamiątka z wycieczki. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja.
2 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do LOVENDY KUJAWSKIEJ, jednej z większych w Polsce plantacji lawendy, która położona jest w malutkiej wsi na Kujawach. Zwiedzanie obejmuje oprowadzanie po plantacji, wizytę w suszarni oraz zajęcia ogrodnicze - przygotowywanie woreczka zapachowego, mini warsztaty ogrodnicze podczas których można będzie zerwać dla siebie pamiątkowy bukiecik a na koniec skosztować lawendowego napoju. Czas wolny na zakupy w sklepiku i fotografię, gdzie jak okiem sięgnąć faluje na polach fiolet w różnych odcieniach a wokół unosi się przecudowna woń, zwabiająca mnóstwo kolorowych motyli; przejazd do INOWROCŁAWIA - spacer po Parku Solankowym i wejście na teren tężni. Inowrocławskie tężnie mają kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków, po ścianach wypełnionych gałęziami tarniny spływa solanka; spacer dębową aleją gwiazd pośród drzew posadzonych m. in. przez aktorów Irenę Kwiatkowską, Barbarę Kraffiównę oraz muzyków Grzegorza Turnaua, Irenę Santor oraz Zbigniewa Wodeckiego; Ogrody Papieskie, które powstały w 30 - tą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża, nawiązują układem do ogrodów watykańskich. Można tutaj przysiąść na ławkach w stylu wiedeńskim, podziwiać rzadką roślinność i zobaczyć fontannę w kształcie kamienia tryskającego wodą. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.

CENA: 520 zł/os (grupa minimum 30 uczestników)

Cena obejmuje: transport autokarem, ubezpieczenie NNW (do kwoty 10.000 PLN), 1 nocleg (pokoje 2 os z pełnym węzłem sanitarnym), 1 śniadanie, 1 obiadokolację, opiekę pilota, przewodników miejscowych, bilety wstępów według programu, podatek vat.

Cena nie obejmuje: dodatkowego Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji z przyczyn nagłego zachorowania m.in. na covid oraz z przyczyn pójścia na kwarantannę (4 % wartości wycieczki).


Regulamin konkursu - do pobrania w pdf