KOMUNIKATY


 

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej za pośrednictwem Biura Podróży Arka Travel z Łowicza organizuje wycieczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zapisy przyjmuje Elżbieta Tryniszewska - tel. kontaktowy 697 140 401.

Program wycieczki.

Zjednoczone Emiraty Arabskie 10 - 18.03.2023
Grupa 22 osób - oferta na wyłączność

 

1    DZIEŃ: Przelot do Emiratów Arabskich Transfer do hotelu w Dubaju lub okolicy.
2    DZIEŃ: Wykwaterowanie z hotelu, dla chętnych (za dodatkową opłatą) wycieczka po „Nowym Dubaju". Przejazd do Dubai Marina oraz największego portu jachtowego na świecie. Zwiedzanie pierwszej sztucznie usypanej wyspy w kształcie palmy - The Palm Jumeirah (przejazd kolejką umieszczoną kilka metrów nad ziemią!). Pobyt nad Zatokę Perską. Odwiedziny Madinat Jumeirah ~ Wenecji Dubaju. Przejazd do centrum handlowego Mail of the Emirates z największą atrakcją - jedynym na świecie w pełni zadaszonym, czynnym cały rok stokiem narciarskim. (koszt ok. 80 USD/os). Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - (płatne dodatkowo ok 30 USD/os.). Zakwaterowanie w kabinach, kolacja na statku. Ok. godz. 24:00 statek wypływa w kierunku stolicy stolicy Omanu - Maskatu (nocny rejs).
3    DZIEŃ: Cały dzień na morzu (statek nie zawija do portu), czas na relaks. Liczne atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Nocny rejs w kierunku Maskatu.
4    DZIEŃ: Ok, godz. 07:00 statek zacumuje w porcie w Maskacie, stolicy Omanu. Wycieczka w głąb Omanu. Zwiedzanie miasta Nizwa, będącego stolicą Omanu jeszcze przed przybyciem islamu. Zwiedzanie fortu i lokalnego bazaru. Przejazd do zamku Jabree. i zamku w Bahli (lista UNESCO). W drodze powrotnej krótki spacer po zbudowanej z suszonej gliny wiosce Birkat Ai-Mawz. (koszt ok. 70 USD/os). W godzinach wczesno wieczornych powrót na statek, który cumuje w Maskacie do dnia następnego.
5    DZIEŃ: Statek cumuje w porcie w Maskacie, stolicy Omanu, który pochwalić się może przepiękną dzielnicą ambasad i Wielkim Meczetem Sułtana Oaboosa (wstęp dodatkowo płatny; obowiązuje odpowiedni strój). W dzielnicy Muttrah trafić można na największy souk, pokazujący obfitość regionu, od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany. Zalecany spacer po Starym Mieście z portugalskimi fortami Jalali i Mirani oraz Pałacem Sułtana Qasr Al Alam, a także słynnym Muzeum Bait Ai-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu (koszt ok. 70 USD/os). Ok. godz. 17:00 statek wypływa w rejs w kierunku stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi (nocny rejs).
6    DZIEŃ: Cały dzień na morzu, czas na relaks. Ok. godz. 18:30 statek dopływa do portu w Abu Dhabi. Statek cumuje w Abu Dhabi do dnia następnego.
7    DZIEŃ: W Abu Dhabi można skorzystać z wycieczek fakultatywnych (płatnych dodatkowo) aby poznać stolicę ZEA, która zadziwia pełną rozmachu architekturą z drapaczami chmur i poszczycić się może np. arcydziełem islamskiej architektury, lśniący bielą marmurów i mieniący się kolorami kamieni szlachetnych Wielki Meczet Szejka Zajeda. Zwiedzanie pełnego przepychu pałacu prezydenckiego Qasr Ai Watan, będącego odzwierciedleniem emirackiego blichtru i jednocześnie hołdem dla arabskiego dziedzictwa. Po zwiedzaniu przejście promenadą Corniche. Zwiedzanie słynnego targu z daktylami i ew. słynnego Louvre Abu Dhabi, największego muzeum na Półwyspie Arabskim (koszt ok. 90 USD/os.). Ok. godz. 20:00 statek wypływa w rejs w kierunku Dubaju (nocny rejs).
8    DZIEŃ: Ok. 05:00 statek zacumuje w porcie w Dubaju. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatnych) oraz samodzielnej eksploracji miasta. Wycieczka fakultatywna - spacer po najstarszej części miasta - al. Fahidi Historical District - zobaczymy wieże wiatrowe, przepłynięcie taksówką wodną Abrą, spacer przez targi złota i przypraw. Następnie przejazd do centrum handlowego Dubai Mail wjazd na 124 piętro tarasu widokowego Burj Khaiifa, z którego rozciąga się panorama Dubaju (koszt ok. 110 USD/os., bez wjazdu na Burj Khaiifa - 70 USD/os.). Statek cumuje w Dubaju do dnia następnego.
9    DZIEŃ: W bardzo wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie ze statku i transfer na lotnisko w Dubaju (bez śniadania). Wylot do Polski (możliwa przesiadka).

-    Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 250 EUR/os łub 250USD/os. lub numer karty kredytowej; wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
-    Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów (w tym alkoholowych) oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
-    Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
-    Walutą obowiązującą na statku jest USD.
Cena: 8.425 PLN/os. w kabinie wewnętrznej
Cena: 8.925 PLN/os. w kabinie zewnętrznej
Cena: 9.425 PLN/os. w kabinie zewnętrznej z balkonem
Świadczenia.
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Dubaju (możliwa przesiadka), opłaty lotniskowe i portowe oraz opłaty za serwis pokładowy, zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora Costa Cruises, 1 rozpoczęta doba hotelowa w Dubaju lub okolicy w hotelu *** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Dubaju, 3 posiłki na statku (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta łub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy ok. 80 EUR/os płatne na statku oraz napiwków dla kierowców i taksy turystycznej w Dubaju (ok, 15 USD/os) - płatne gotówką na miejscu, a także wycieczki po Dubaju oraz wycieczek fakultatywnych oferowanych podczas rejsu i innych wydatków osobistych.
Razem koszt kajut + 80 euro ( obsługa statku - tj. ok 390 zł/os ) +15 USD ( napiwki - tj, ok 70 zł/os ) + wycieczki fakultatywne ( 2 dzień -110 USD, 4 dzień - 70 USD, 5 dzień - 70 USD, 7 dzień - 90 USD, 8 dzień - 110 USD - razem koszt wycieczek ok 450 USD/os tj. ok 2.100 zł) + napoje na statku do obiadu, kolacji, w ciągu dnia, wieczorem w klubach.