KOMUNIKATY

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Błońskiej za pośrednictwem Biura Podróży ARKA TRAVEL z Łowicza organizujeje wycieczkę autokarową. Zapisy przyjmuje członek Zarządu Elzbieta Tryniszewska - tel. kont. 697 140 401.

 

Plan wycieczki:

AUSTRIA - SZWAJCARIĄ - NIEMCY (7 DNI)

PRZEJAZD SŁYNNYM CZERWONYM POCIĄGIEM BERNINA EXPRESS

TERMIN: 8 —14.07.2024

 

1 DZIEŃ: Zbiórka o godz. 6.45, przejazd do BRNA największego miasta Moraw i drugiego w kategorii wielkości miasta w Czechach. W czasie spaceru zwiedzimy Stare Miasto i znajdujące się w jego obrębie dwa rynki: trójkątny Námĕsti Svobody - Plac Wolności oraz XHI-wieczny Zelny Trh. Zobaczymy min.: powstałą w XVII-stuleciu fontannę Parnas, Stary Ratusz z ponad 60 m wieżą i XVIII- wieczny pomnik św. Trójcy. Na koniec zwiedzania przejdziemy w okolice monumentalnej Katedry św. Piotra i Pawła z wyróżniającymi ją ponad 80 metrowymi dwiema wieżami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie, przyjazd do INNSBRUCKA - stolicy Tyrolu, otoczonej z każdej strony Alpami, które stanowią wspaniale tło dla tutejszej architektury. To także miasto związane z Habsburgami - potężnym rodem, który władał Europą przez kilka stuleci. Spacer po centrum miasta: Łuk Triumfalny, ulica o barokowej zabudowie Cesarzowej Marii Teresy, główny plac miasta - City Square z kolumną św. Anny, Wieża Miejska, starówka ze Złotym Dachem. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do włoskiej miejscowości TIRANO. Rozpoczęcie podróży najpiękniejszą trasą kolejową na świecie słynnym „czerwonym pociągiem”. Uczestnicy przejadą wśród lodowcowych gór i jezior. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Następnie pociąg zjedzie w dół do szwajcarskiego miasteczka CHUR. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do ZURYCHU - największego miasta Szwajcarii, pięknie położonego między wodą a górami. Spacer z przewodnikiem: rzymskie łaźnie, kościoły Grossmunster i Fraumunster z monumentalnymi wieżami, kościół św. Piotra, główna ulicę Bahnhofstrasse, ratusz, średniowieczne domy i uliczki starego Zurychu. Następnie przejazd do LUCERNY znajdującej się w samym sercu państwa, nad malowniczym Jeziorem Czterech Kantonów. Zwiedzanie: Most Kapliczny - symbol Lucerny zawdzięczający swoją nazwę Kaplicy Świętego Piotra, do której prowadzi; wieża Wasserturm; Spreuerbrücke — drewniany most atrakcyjny ze względu na bardzo bogatą kolekcję malowideł przedstawiających motyw Tańca Śmierci; Kościół Jezuitów pod wezwaniem Świętego Franciszka Ksawerego - największy barokowy kościół w Szwajcarii; spacer nadbrzeżem jeziora. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd nad największy pod względem przepływu wody wodospad Europy - RHEINFALL. Wodospad liczy sobie 150 m szerokości i 23 m wysokości. Latem w ciągu sekundy przepływa przez niego średnio 600 m3 wody. Przejazd do LINDAU spacer po historycznym centrum do portu z najsłynniejszym widokiem na Jezioro Bodeńskie i Alpy Szwajcarskie, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ: Po śniadaniu wyjazd do NORYMBERGI - spacer po mieście: Rynek Główny, Stary Ratusz, Kościół św. Wawrzyńca, Kościół św. Sebalda. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do DREZNA — spacer z przewodnikiem po historycznej starówce: Plac Teatralny z Operą Sempera, Kościół Frauenkirche, Kościół Dworski, Porcelanowy Pochód Książąt - malowidło przedstawiające procesję wszystkich saksońskich władców, Zwinger (z zewn.). Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie wycieczki.

CENA: 4.490 zł/os (grupa min 40 osób)

Cena obejmuje: transport autokarem: 6 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelach **/*** lub sieci typu Ibis (pokoje 2 osobowe z łazienkami); bilet na pociąg Bernina Express na trasie Tirano - Chur; opiekę pilota; ubezpieczenie NNW (do 15.000 zł) i KL (do 15.000 Euro); obowiązkową wpłatę na TFG i TFP; podatek Vat.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów przewodników miejscowych, opłaty’ miejscowej w hotelach, systemów nagłaśniających tour guide - razem 150 Euro/os; dopłaty do pokoju jednoosobowego - 850 zł/os, napojów do obiadokolacji.